شایعات پلی استیشن 5 | هر آنچه باید راجب کنسول PS5 بدانید

با گذشت 5 سال از شروع نسل قبلی کنسول‌ها،شایعاتی در مورد زمان آغاز نسل بعدی روز به روز در حال بیشتر شدن است و اخبار مختلفی  در مورد  پلی استیشن 4 وجود دارد؛ از جمله برداشت اشتباهی که مدتی پیش از صحبت های مسئولین sony در مورد عدم عرضه پلی استیشن 5 تا سه سال بعد شده بود.

یکی از آخرین تحقیق ها در مورد زمان عرضه پلی استیشن 5 از طرف Hideki Yasuda بوده که جزء کارشناسان موسسه ژاپنی معتبری به نام انستیتوی تحقیقاتی Ace Economic  در Osaka است. او فکر میکند این کنسول خیلی زودتر از این‌ها به دست طرفدارانش میرسد. Yasuda و همکارانش در Ace Economic زمان عرضه احتمالی کنسول نسل جدید sony را در انتهای سال ۲۰۱۹ می‌دانند؛ البته اگر مشکلی در زمینه تأمین قطعات و سخت‌افزار ایجاد نشود. این روزها نگرانی‌هایی از طرف مسئولان کمپانی‌هایی مثل موراتا و TDK در مورد دشواری‌های تأمین خازن های از نوع خازن‌های سرامیکی یکپارچه یا به اختصار MLCC اعلام شده است و این موضوع می‌تواند مشکلاتی را برای آینده سخت‌افزارها در بازار ایجاد کند.

از طرفی تعداد ماشین‌هایی که از MLCCها به میزان بسیار زیاد استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش است  و از طرف دیگر هم نسل پنجم شبکه‌ تلفن‌های همراه (5G) باعث می‌شود تعداد تلفن‌های هوشمند بیش از قبل شود که آن‌ها هم به MLCC نیاز دارند. همین موضوع باعث شده شک هایی در مورد تأمین MLCCهای مورد نیاز برای کنسول‌های نسل بعد ایجاد شود که به گفته Yasuda می‌تواند باعث به تأخیر افتادن عرضه پلی‌استیشن 5 شود.

یکی دیگر از گزارش های Yasuda به کارکرد برند playstation در ماه‌های گذشته مربوط می‌شود و Ace Economic اعتقاد دارد که موفقیت‌های playstation 4 فقط به خاطر بازی‌های انحصاری و First Party آن نیست و عواملی مثل محبوبیت بالای Fortnite ساخته شرکت Epic Games هم در آن نقش دارد؛ به این شکل که افزایش روز به روز پرداخت‌های درون برنامه‌ای (Microtransactions) کار را به جایی رسانده است که حتی روی سوددهی کمپانی‌های سازنده کنسول‌ها هم تأثیرگذار می باشد.

در همین گزارش نگاهی هم به آینده بخش‌های بازی و سرویس‌های شبکه‌ای sony شده و درآمد سالانه این کمپانی را 2.18 تریلیون و سود آن را دویست و پنجاه میلیارد پیش‌بینی کرده‌اند؛ درآمدی که از عدد پیش‌بینی شده توسط خود sony کمی بالاتر می باشد. این گزارش اعلام می‌کند که sony نگرانی‌ هایی بابت تجارت کنسول خود ندارد و برخلاف بحث‌هایی که پیش از این در مورد رشد سریع تلفن‌های هوشمند و سایه انداختن آن‌ها روی کنسول‌های خانگی می‌شد، این موضوع کمرنگ‌ تر شده و عرضه موفقیت‌آمیز کنسول نینتندو یعنی سوییچ و حمایت شرکت‌های مختلف از آن هم تأییدی بر همین ادعا است.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید